Venkovní hry

Zážitková hra neboli stopovačka Hledání ztracené Atlantidy

Už padesát let organizuje můj tatínek dětské letní tábory. Jezdil jsem na ně od svých pěti let. Vždy jsem obdivoval jeho nápadité venkovní hry a stopovačky. Teď jsem i já při své spisovatelské práci pro vás připravil velkou výpravnou hru pro děti a rodiče. Užijte si ještě teď na podzim zábavu venku v přírodě. Podle referencí vím, že nejmladšímu dítěti, které hru zvládlo, bylo 2,5 roku.

Půjdete po stopách ztracené Atlantidy a dozvíte se mnohé o její existenci. Také si rozluštíte tajnou zprávu, najdete listinu v kořenech stromu a ještě mnoho dalšího. Trasa vede přibližně údolím Botiče
a trvá dvě a půl hodiny.  Ačkoli jste stále v Praze, půjdete krásnou přírodou. Start a cíl je deset minut chůze od stanice metra Háje.
Je to dobrodružná zábava bez rozdílu věku. Na cestě jsou schované

zprávy, kudy máte dále pokračovat, nebo informace o historii ztracené Atlantidy, úkoly jsou jednoduché a zvládne je každý. Pokud by se nějaká zpráva náhodou ztratila, je možné pokračovat a zvládnout hru i bez ní. Platbou sto padesát korun za hru pro celou rodinu pomáháte rozvíjet moje psaní knih a tvorbu aktivit pro děti. Děkuji.

Plán hry si můžete stáhnout ve formátu PDF a mít ho v tabletu, telefonu nebo si ho vytisknout. Kdo má čtečku využije formáty epub a mobi.

Hrát můžete kdykoli sedm dní v týdnu. Schránky pravidelně kontroluji.

Hru rozvíjím podle vašich podnětů a pokud opravdu nebudete spokojeni, napište mi, a vrátím vám peníze. Zakoupením plánu hry to nekončí. Pro úspěšné zvládnutí trasy máte ode mě plnou podporu. Na přání jsem například vytvořil alternativní trasu pro kočárky. Schované zprávy mají nyní i svoji záložní variantu, kterou najdete na konci plánu.

S touto velkou stopovačkou Hledání ztracené Atlantidy navazuji na dvě předchozí venkovní hry, které navazují na mé vydané knihy O Kuliferdovi a Poplach v slepičím rajonu. Seznámit se s nimi můžete zde:

Náhodou jsem získal tuto zajímavou audio nahrávku

 a sám jsem se vydal po stopách ztracené Atlantidy.

Plán hry Hledání ztracené Atlantidy:

Kde je začátek hry

Start hry

Tato hra začíná u zooparku Milíčova v ulici K Milíčovu 100/8 na Praze 11. V této ulici se dá zaparkovat auto, nebo můžete dorazit pěšky od zastávek Horčičkova či Jižní Město, je to asi 7 minut. Jít se dá od metra Háje, přes Opatovskou, napříč travnatou plochou k ulici Mejstříkova a dále pořád stejným směrem až k ulici K Milíčovu.

Celková mapa hry

Ukázka z textu hry

Zastavení první

 

Vyprávění: Ten dávný kontinent se rozprostíral uprostřed moře. Jednoho dne povstal z vln a po mnoha staletích se do nich zase ponořil. Jak se to všechno událo, vám poví náš příběh, naše pátrání po ztracené Atlantidě.

 

Na první křižovatce u zvířecích ohrad rozluštěte z informační cedule tajnou zprávu, kudy máte pokračovat dál.

 

Na křižovatce se dejte 15 L 5 15 16   ke  12 16 18 19 20,   22 A 12    33 A    16 H 23 A 29 16 21    15 22 9 A 15 16

S 20 Ě 9 5 20      12      L 5 S 21.

 

Na doplnění používejte písmenka z textu informační cedule. První dvě věty bíle napsané vlevo dole.

 

Zastavení druhé

 

Jděte podél hráze kolem stoletých dubů. U toho posledního překročte potok a směřujte stále dál až k štěrkové cestě. Nejdříve si ale odpočiňte na hrázi a přečtěte si první vyprávění:

 

Podle tradice, uchovávané indiánským kmenem Hopiů, část lidstva v prehistorických dobách žila na dvou jiných světech a to před tím, než jsme dospěli do světa třetího a poté i světa čtvrtého, ve kterém žijeme dodnes. V našem prvním světě Bůh Táiowa stvořil člověka. Taiowa stvořil všechno v tomto vesmíru. Neexistuje nic, co by nestvořil. Člověku poskytl práva, ale také uložil povinnosti, které souvisely s odvěkými principy tohoto vesmíru.

První svět byl zničen ohněm a to z toho důvodu, že lidé se ve svém jednání a chování dlouhodobě porušovali uvedená nařízení. Mnozí z našich předků však tuto pohromu přežili a ve svém vývoji se posunuli dále. Druhý svět byl zničen ledem a mrazem. Zbytky našich předků nakonec dorazili do dalšího působiště, které dnes nazýváme třetí svět.

Třetí svět nazývali indiáni „Kasskara“ a bílí mužové ho znají pod názvem „Lemurie“. Kasskara byla nádherná země. V porovnání se stavem dnešního světa byla skutečným rájem.

 

Zastavení třetí

 

Na štěrkové cestě můžete jít vlevo na jih nebo vpravo zpět do civilizace. Kudy půjdete, jestli chcete objevit Atlantidu? Než se rozhodnete, přečtěte si vyprávění:

 

Na jih od Lemurie se nacházel kontinent, který indiáni nazývali „Talawaitchqua“ čili „Země na jihu“. Mezi oběma kontinenty se rozkládala velká vodní plocha. Lidé současné doby znají onu zemi spíše pod názvem „Atlantida“.

Na počátku „Třetího Světa“ žili lidé z Atlantidy s Lemurií v míru. Chápali, že všichni lidé mají stejný božský původ. Atlanťané začali objevovat tajemství Stvořitele, která se člověk neměl nikdy dozvědět. Jistá tajemství patří pouze Bohům, a pokud je lidská bytost začala studovat, vstoupila do rozporu s původními pravidly a zákony.

Náš Stvořitel nám na samém počátku sdělil velmi vážná slova:

„Pakliže chcete být mé děti, nesmíte používat své znalosti k ničení a zkáze. A pokud nebudete respektovat tento zákon, pak nemůžete být již nadále mými dětmi“.

 

Tak už víte, kam jít? Doufám, že ano. Jen chytří hledači a dobrodruhové mohou objevit ztracenou Atlantidu.

Reference

Děkujeme za pěknou, výpravnou, dobrodružnou hru a krásnou procházku. Moc se nám to líbilo. Vše jsme našli dle instrukcí.

Martina B.

Děkujeme, včera jsme to prošli se třemi dětmi (nejmladší 2,5 let) a vše jsme krásně zvládli v cca 3,5 hodinách, všechny sklenice byly na svých místech a fakt jsme si to užili.

Honza P.

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015