Zábavné výlety pro celou rodinu

Už padesát let organizuje můj tatínek dětské letní tábory. Jezdil jsem na ně od svých pěti let. Vždy jsem obdivoval jeho nápadité venkovní hry a stopovačky. Teď jsem i já při své spisovatelské práci pro vás připravil velké výpravné hry pro děti a rodiče. Užijte si zábavu venku v přírodě.

 

Každou hru rozvíjím podle vašich podnětů. Zakoupením plánu hry to nekončí. Pro úspěšné zvládnutí trasy máte ode mě plnou podporu. Na přání jsem například vytvořil alternativní trasu pro kočárky. Schované zprávy mají nyní i svoji záložní variantu, kterou najdete na konci plánu.  Více informací.

 

Vytvářím také individuální stopovací hru s pokladem na konci. Vhodné jako narozeninový dárek. Do truhličky si sami schováte poklad (dárek), nebo ho zakoupím podle vašich instrukcí. Více informací.

Hrát můžete kdykoli sedm dní v týdnu. Vyrazit můžete sami, potřebujete jen plán hry. Schránky pravidelně kontroluji. Plán hry si můžete stáhnout ve formátu PDF a mít ho v tabletu, telefonu nebo si ho vytisknout. Kdo má čtečku, využije formáty epub a mobi.

 

Pokud si plán nebudete tisknout, vemte si papír a tužku na šifru.

 

Něco nefunguje? Prosím, napište mi.

 

Půjdete po stopách ztracené Atlantidy a dozvíte se mnohé o její tajemné existenci. Také si rozluštíte tajnou zprávu, najdete listiny v kořenech stromu a ještě mnoho dalšího. Trasa vede přibližně údolím Botiče a trvá tři hodiny.  Ačkoli jste stále v Praze, půjdete krásnou přírodou.

Hledání ztracené Atlantidy

Více o hře

Kdo byli indiáni? Původní obyvatelé Ameriky, pojmenoval je Kolumbus, který se mylně domníval, že doplul k břehům Indie. Nazujte si mokasíny a vyzbrojte se odvahou. Zvu vás na indiánskou stezku. Mé jméno je Túnumpe z velkého a slavného kmene Lakotů. Stezka vede Modřanskou roklí.

Indiánská zpráva

Více o hře

Přijmete pozvání od samotného keltského náčelníka na velkou hostinu? Kdo by odolal takovému pokušení?

V hlubokých a obávaných končinách Hercynského hvozdu, v odlehlém a zapomenutém kraji mocného kmene Bójů, leží největší keltské oppidum, kterému vládne mocný král Bugalos.

Pozvání od Keltů

Více o hře

Hvězdné údolí

O existenci města Mau zůstaly jen legendy a vyprávění. Snad každý z hledačů, archeologů či jiných podobných nadšenců pro dobrodružství, slyšel o tomto místě a snil, že jednou získá skutečnou stopu a důkaz, podle kterého bude moci toto ztracené město objevit. Jeho poloha je dodneška neznámá a stejně tak neznámá a záhadná je příčina zániku obyvatel celého Hvězdného údolí, o kterém vypráví legenda.

Hra se odehrává v Hvězdném údolí u Berounky a na hřebeni skal, kde stával Kazín. Náročnější terén a velké dobrodružství. Od studánky k jeskyni ve skalách. Délka asi tři a půl hodiny.

Zbyla jen legenda, která se o tom místě vypráví:

Plán hry Hvězdné údolí

Kde je začátek hry

Start hry

Zaparkujte v ulici Na Lhotkách. Nebo vystupte na zastávce autobusu Škola Lipence a jděte směrem k Hvězdnému údolí podél potoka (ulicí V Roklích – K Průhonu – Na Lhotkách).

 

Na první mapě je zakreslena studánka a cesta ke vstupu do lesa.

Celková mapa hry

Zde je vidět zastávka autobusu, studánka a vstup do lesa.

Ukázka z textu hry

Aby Mauxíové netrpěli nedostatkem vody, dohodli se, že každá rodina vyhloubí na určeném místě studnu s pitnou vodou. Vzniklo tak v okolí osm studní, které zaručovaly i v dobách největšího sucha, že alespoň jedna studna vždy dokáže udržet dostatek vody pro celé město. Do každé studny vhodila každá rodina pouzdro s prosbou bohu vodstva, aby ochránil tento pramen před vyschnutím.

 

První úkol:

 

Podle mapy najděte studánku a naberte čistou vodu. V Hvězdném údolí ji nalijte do potoka znečištěného odpadem po nedávné katastrofě.

 

Pokračujte dále ulicí Na Lhotkách až k lesu a pak vpravo do ulice Údolí hvězd, na křižovatce vlevo do ulice Nad Údolím hvězd.

Je to asi sto padesát metrů, dávejte dobrý pozor. U stromu s turistickou značkou (naproti přes ulici je garážový přístřešek se zelenou asfaltovou střechou) zabočte tajným vstupem do lesa.

Sestupte po několika schůdcích a jděte úzkou strmou stezkou až dolů k potoku. V místě, kde v potoce leží stará konev a kýbl vlijte vodu ze studánky a zvolejte přitom „Hvězdné údolí znovu ožívá!“.

 

Přejděte na druhý břeh a šplhejte stezičkou strmě vzhůru. Jděte rovně po sotva znatelné stezce asi padesát metrů, dokud nenarazíte na širokou lesní cestu. Zabočte vpravo a blízko je ohrada.

 

Vyprávění:

 

Mauxiové uctívali stromy, které jim dávaly dřevo na oheň, stavbu obydlí a poskytovaly stín při únavě od žhnoucího slunce. Vždy, když museli Mauxiové pokácet strom, poklonili se mu a poděkovali. Neboť v tuto chvíli vyrostl pro ně a celý svůj život jim daroval. Co všechno se asi přihodilo za dlouhá léta, kdy vyrůstal ze slabého stromku až po jeho poslední den, kdy se musel sklonit před sekerami mauxijských mužů.

Obydlí první rodiny se nacházelo v blízkosti ohrady, která chránila mladé stromky před divokou zvěří.

 

Na pravé straně u zadního rohu ohrady roste bříza. Tam v kořenech hledejte první zprávu. Nezapomeňte si z ní obkreslit první klíč – tajemné symboly.

 

Reference

Děkujeme za pěknou, výpravnou, dobrodružnou hru a krásnou procházku. Moc se nám to líbilo. Vše jsme našli dle instrukcí.

Martina B.

Děkujeme, včera jsme to prošli se třemi dětmi (nejmladší 2,5 let) a vše jsme krásně zvládli v cca 3,5 hodinách, všechny sklenice byly na svých místech a fakt jsme si to užili.

Jan P.

Děkujeme Vám za nápadité hry, které jste vytvořil. Naše děti hned ochotně vyrážejí do přírody, mají-li takovouto motivaci.

Minulý týden v neděli jsme hledali Atlantidu, prošli jsme celou trasu, vše v pořádku, vzkazy schované, objevené, přečtené, v pořádku. Jen za trůnem odbočka doleva byla v oblasti čerstvého kácení, takže jsme ji asi minuli, šli jsme trasou pro kočárky a v pohodě.

Jan F.

 

Někdy bych to šla klidně znova, už bez dětí :-)

Andrea Š.

 

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015 | Knihy | Audioknihy | Divadlo | Venkovní hry